Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/grupamaestro/ftp/2012_maestrodom/modules/public_ad.class.php on line 72
maestrodom - ogłoszenia nieruchomości | aktualności Maestro dom
zamknij wyszukiwarkę

Aktualności

Wzrosły czynsze w mieszkaniach dwupokojowych

Studenci chcący nająć kawalerkę lub mieszkanie dwupokojowe muszą się liczyć z nieco większym wydatkiem. Ofertowe stawki czynszu wzrosły przeciętnie od kilku do kilkudziesięciu złotych

Obecnie podaż lokali na wynajem jest tak duża, że studenci nie muszą się obawiać gwałtownego wzrostu czynszów. Według portalu Domy.pl średni czynsz za kawalarkę, której szuka co czwarty klient, wzrósł w porównaniu z ubiegłym rokiem przeciętnie o 3 proc. Z kolei stawki za wynajem najpopularniejszych mieszkań - dwupokojowych - wzrosły średnio o 2 proc. Wyjątkiem jest Wrocław, w którym czynsze spadły o 5,2 proc.

Marcin Drogomirecki z portalu Domy.pl zwraca uwagę, że z powodu małego zainteresowania klientów tańsze niż przed rokiem są mieszkania większe: trzy- i czteropokojowe. Te pierwsze, poszukiwane przez niepełna 17 proc. klientów, staniały w największych miastach średnio o 4 proc.


Dodajmy, że rosnące koszty utrzymania zniechęcają studentów do samodzielnego wynajmowania mieszkań, dlatego coraz częściej decydują się oni na zamieszkanie w kilka osób. Ankieta serwisu nieruchomości Szybko.pl, w której uczestniczyło 410 studentów, pokazała, że 37 proc. z nich rozpoczyna poszukiwania lokum z grupą znajomych. Zaś 27 proc. decyduje się na dokwaterowanie do studentów, którzy mają już najęte mieszkanie.